Imatinib Zentiva (100mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Remedica LTD
Veiklioji medžiaga: Imatinibas
Stiprumas: 100mg
Grupė: Antinavikiniai ir stiprinantys imuninę sistemą, Receptiniai, Kompensuojamieji

Imatinib Zentiva yra vaistas, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos imatinibo. Šis vaistas veikia slopindamas nenormalių ląstelių augimą, sergant toliau išvardytomis ligomis. Jos apima ir kai kurių tipų vėžinius susirgimus.

Imatinib Zentiva vartojamas gydyti suaugusiuosius ir vaikus, sergančius lėtine mieloleukemija (LML). Leukemija – tai baltųjų kraujo ląstelių vėžys. Paprastai šios baltosios ląstelės padeda organizmui kovoti su infekcija. Lėtinė mieloleukemija yra tokia leukemijos forma, kai dažniausiai nenormalios ląstelės (vadinamos mieloidinėmis ląstelėmis) pradeda nekontroliuojamai augti.

Imatinib Zentiva yra skiriamas suaugusiems pacientams vėlyvosios stadijos LML, kuri yra vadinama „blastine krize“ gydyti. Tačiau, vaikams ir paaugliams vaisto gali būti skiriama visoms ligos stadijoms gydyti.

Imatinib Zentiva taip pat vartojama gydyti suaugusiųjų:

  • Filadelfijos (Philadelphia) chromosomai teigiamai ūminei limfoblastinei leukemijai (Ph teigiama ŪLL). 
  • Leukemija – tai baltųjų kraujo ląstelių vėžys. Paprastai šios baltosios ląstelės padeda organizmui kovoti su infekcija. Ūminė limfoblastinė leukemija yra tokia leukemijos forma, kai tam tikros nenormalios ląstelės (vadinamos limfoblastais) pradeda nekontroliuojamai daugintis. Imatinib Zentiva slopina šių ląstelių augimą. 
  • Mielodisplazinėms ar mieloproliferacinėms ligoms (MDS ar MPL). Tai kraujo ligos, kurių metu kai kurios kraujo ląstelės pradeda daugintis nekontroliuojamos. Imatinib Zentiva slopina šių ląstelių augimą, sergant tam tikrais šių ligų potipiais. 
  • Hipereozinofilijos sindromui (HES) ir (arba) lėtinei eozinofilinei leukemijai (LEL). Tai yra kraujo ligos, kurių metu kai kurios kraujo ląstelės (vadinamos eozinofilais) pradeda daugintis nekontroliuojamos. Imatinib Zentiva slopina šių ląstelių augimą, sergant tam tikrais šių ligų potipiais. 
  • Virškinimo trakto stromos naviką (angl. gastrointestinal stromal tumor, GIST). GIST – tai skrandžio ir žarnyno vėžys. Jis atsiranda dėl nekontroliuojamo šių organų pagalbinio audinio ląstelių augimo. 
  • Iškiliajai dermatofibrosarkomai (angl. dermatofibrosarcoma protuberans – DFSP). DFSP tai po oda esančio audinio vėžys, kurio metu kai kurios ląstelės pradeda nekontroliuojamai augti. Imatinib Zentiva slopina šių ląstelių augimą. 

Toliau šiame lapelyje apibūdinant minėtas ligas bus naudojamos nurodytos santrumpos.

Jei Jums kiltų kokių nors klausimų apie Imatinib Zentiva veikimą arba kodėl Jums jį paskyrė, klauskite gydytojo.

Imatinib Zentiva (100mg). Vartojimas

Jūsų gydytojas Jums paskyrė Imatinib Zentiva, kadangi sergate sunkia liga. Imatinib Zentiva gali Jums padėti kovojant su šia būkle.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Svarbu, kad vaisto vartotumėte tiek laiko, kiek nurodė Jūsų gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nenustokite vartoti Imatinib Zentiva, nebent taip nurodytų Jūsų gydytojas. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu negalite vartoti vaisto taip, kaip paskyrė gydytojas, arba jaučiate, kad šio vaisto Jums daugiau nereikia.

Kiek vartoti Imatinib Zentiva

Vartojimas suaugusiesiems

Gydytojas Jums tiksliai nurodys, kiek Imatinib Zentiva tablečių gerti.

Jei gydoma LML: 

Įprasta pradinė dozė yra 600 mg, vartojant 1 ir 1/2 tabletės po 400 mg arba 1 tabletę po 400 mg ir 2 tabletes po 100 mg kartą per parą. 

Jei gydoma GIST:

Pradinė dozė yra 400 mg, vartojant po 1 tabletę kartą per parą. 

Jeigu sergate LML ar GIST, gydytojas gali paskirti vartoti didesnę arba mažesnę dozę, 

atsižvelgdamas į Jūsų atsaką į gydymą. Jeigu vartojate 800 mg paros dozę (2 tabletes), reikia gerti vieną tabletę ryte ir kitą tabletę vakare. 

Jeigu gydoma Ph teigiama ŪLL:

Įprasta pradinė dozė yra 600 mg, vartojant 1 ir 1/2 tabletės po 400 mg arba 1 tabletę po 400 mg ir 2 tabletes po 100 mg kartą per parą. 

Jeigu gydoma MDS ar MPL:

Pradinė dozė yra 400 mg, vartojant po 1 tabletę kartą per parą. 

Jeigu gydoma HES ar LEL:

Pradinė dozė yra 100 mg, t.y. vartojant 1 tabletę po 100 mg kartą per parą. Priklausomai nuo Jūsų atsako į gydymą, Jūsų gydytojas gali nuspręsti padidinti dozę iki 400 mg, vartojant 1 tabletę po 400 mg kartą per parą. 

Jeigu gydoma DFSP:

Dozė yra 800 mg per parą (2 tabletės), vartojant 1 tabletę ryte ir kitą tabletę vakare.

Vartojimas vaikams ir paaugliams 

Gydytojas nurodys, kiek Imatinib Zentiva tablečių reikia duoti gerti vaikui. Imatinib Zentiva dozė priklausys nuo vaiko būklės, kūno masės ir ūgio. Bendroji vaikų paros dozė neturi būti didesnė kaip 800 mg. Vaistą galima vartoti vieną kartą per parą arba paros dozę padalyti į dvi dalis (pusę dozės vartoti ryte ir kitą pusę –vakare).

Kada ir kaip vartoti Imatinib Zentiva

Imatinib Zentiva gerkite valgio metu. Tai padės išvengti skrandžio sutrikimų Imatinib Zentiva vartojimo metu.

Nurykite visą tabletę užgerdami didele stikline vandens.

Jeigu negalite nuryti tabletės, ištirpinkite ją stiklinėje negazuoto vandens ar obuolių sulčių.

• Kiekvienai 400 mg tabletei naudokite maždaug 200 ml vandens ar sulčių.
• Pamaišykite šaukštu, kol tabletė visiškai ištirps.
• Kai tabletė ištirps, nedelsdami išgerkite visą stiklinės turinį. Ištirpusios tabletės liekanų gali likti stiklinėje.

Kaip ilgai vartoti Imatinib Zentiva

Imatinib Zentiva vartokite kasdien, tiek laiko, kiek nurodė Jūsų gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę Imatinib Zentiva dozę?

Jei atsitiktinai išgėrėte per daug tablečių, iš karto kreipkitės į gydytoją. Jums gali prireikti medicininės pagalbos. Pasiimkite su savimi vaisto pakuotę.

Pamiršus pavartoti Imatinib Zentiva

Pamiršus pavartoti vaisto dozę, ją išgerkite kai tik prisiminėte. Tačiau jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, praleistos dozės nevartokite.

Vėliau tęskite vaisto vartojimą įprastu režimu.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *