LUNALDIN (200µg)

0
+0 -0

Gamintojas: PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
Veiklioji medžiaga: Fentanilis
Stiprumas: 200µg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

LUNALDIN skirtas suaugusiesiems, kurie privalo nuolatos vartoti kitus stiprius skausmą malšinančius vaistus (opioidus) ir kurie kenčia vėžio sukeliamus skausmus, tačiau jiems reikia pagalbos skausmo proveržių atvejais. Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją.

Skausmo proveržiai – tai stiprūs staiga atsirandantys skausmai, kurie atsiranda nepaisant to, ar vartojate (ar vartojote) kitus opioidinius skausmą malšinančius vaistus.

LUNALDIN poliežuvinių tablečių veiklioji medžiaga yra fentanilis. Fentanilis priskiriamas stiprių skausmą malšinančių vaistų, vadinamų opioidais, grupei.

LUNALDIN (200µg). Vartojimas

Prieš vartojant LUNALDIN pirmą kartą, Jūsų gydytojas paaiškins Jums, kaip vartoti LUNALDIN, kad vaistas efektyviai jums padėtų skausmo proveržių atveju.Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.Šį vaistą vartokite TIK pagal jūsų gydytojo pateiktus nurodymus. Kitiems asmenims šį vaistą vartoti draudžiama, nes jis gali sukelti RIMTĄ pavojų kitų žmonių, ypač vaikų sveikatai.LUNALDIN skiriasi nuo kitų vaistų, kurie vartojami skausmo proveržiams malšinti. Visada vartokite tik tokią LUNALDIN dozę, kurią jums skyrė jūsų gydytojas – šio vaisto dozė gali skirtis nuo kitų jūsų vartotų vaistų dozių, kurie skirti skausmo proveržiams malšinti.

Gydymo pradžia– tinkamiausios dozės nustatymasTam, kad LUNALDIN veiktų gerai, jūsų gydytojui reikia nustatyti jums tinkamiausią dozę, kuri turi būti Jums skiriama skausmo proveržio metu. LUNALDIN yra įvairaus stiprumo. Jums gali tekti pabandyti kelių stiprumų LUNALDIN per kelis skausmo proveržius, kad būtų nustatyta tinkamiausia dozė. Jūsų gydytojas jums padės tai padaryti ir bus siekiama, kad būtų parinkta tinkamiausia dozė.Jei skausmo malšinimo poveikis suvartojus vieną dozę būtų nepakankamas, jūsų gydytojas gali skirti papildomą dozę skausmo proveržio malšinimui. Jokiais būdais nevartokite antrosios dozės, jei taip jums nenurodė jūsų gydytojas, nes galite perdozuoti vaisto.

Kartais gydytojas gali Jums patarti vienu kartu vartoti dozę, kurią sudaro daugiau nei viena tabletė.

Tai daryti galima tik gydytojui nurodžius.Pavartoję paskutinę dozę palaukite mažiausiai 2 valandas prieš kito skausmo proveržio gydymą LUNALDIN.

Gydymo tąsa –kai jau nustatyta tinkamiausia dozėKai jūs ir jūsų gydytojas nustatysite tinkamiausią skausmo proveržius numalšinančią LUNALDIN dozę, tokią dozę galima vartoti ne daugiau kaip keturis kartus per parą. LUNALDIN dozę gali sudaryti daugiau nei viena tabletė.Pavartoję paskutinę dozę palaukite mažiausiai 2 valandas prieš kito skausmo proveržio gydymą LUNALDIN.Jei manote, kad jums nustatyta ir jūsų vartojama LUNALDIN dozė nepakankamai numalšina skausmo priepuolius, apie tai praneškite savo gydytojui, kuris pakoreguos dozę.Nekeiskite dozės pats – LUNALDIN dozę gali pakeisti tik gydytojas.Vaisto vartojimasLUNALDIN tabletes reikia dėti po liežuviu. Tai reiškia, kad tabletė turi būti dedama po liežuviu, kur ji greitai ištirpsta tam, kad fentanilis būtų absorbuotas (patektų į organizmą) per jūsų burnos gleivinę. Absorbuotas fentanilis pradeda malšinti skausmą.

Skausmo proveržio atveju vartokite gydytojo skirtą dozę taip, kaip toliau nurodyta.Jei jūsų burna išdžiūvusi, sudrėkinkite ją gurkšniu vandens. Išspjaukite arba prarykite vandenį.Tabletę (-es) iš lizdinės plokštelės išimkite tik prieš vartojimą tokiu būdu:Atskirkite vieną lizdinės plokštelės kvadratėlį plėšdami ties punktyrine linija/perforacijas (kiti lizdinės plokštelės kvadratėliai turi likti neatskirti).

Nulupkite rodykle pažymėtą folijos kraštą ir atsargiai išimkite

tabletę. Nespauskite LUNALDIN poliežuvinių tablečių iš

lizdinės plokštelės viršaus, nes taip galite jas pažeisti.

Dėkite tabletę po liežuviu kiek įmanoma giliau ir palaukite, kol ji visiškai ištirps.LUNALDIN tabletė greitai ištirps po liežuviu ir jos turinys bus absorbuotas skausmo numalšinimui. Todėl labai svarbu, kad nečiulptumėte, nekramtytumėte ir nenurytumėte tabletės.Nieko negerkite ir nieko nevalgykite tol, kol tabletė visiškai neištirps po liežuviu.Pavartojus per didelę LUNALDIN dozę

( iš burnos išsiimkite visas likusias tabletes

( praneškite savo slaugytojui ar kitam asmeniui apie tai, kas atsitiko

( jūs ar jūsų slaugytojas turi nedelsiant susisiekti su jūsų gydytoju, vaistininku ar artimiausia ligonine ir suderinti tolimesnius veiksmus

( laukdami gydytojo, stenkitės neužmigti, jus slaugantis asmuo turi kalbėti su jumis, o jums pradėjus snausti, privalo jus pažadinti papurtydamasPerdozavimo požymiai:

( itin didelis mieguistumas

( retas, paviršutinis kvėpavimas

Šių požymių atveju – kuo skubiau kreipkitės medicininės pagalbos.Jei LUNALDIN netyčia pavartotų kitas žmogus, kuo skubiau kreipkitės medicininės pagalbos.Nustojus vartoti LUNALDIN

Nebevartoti LUNALDIN poliežuvinių tablečių galima tik tada, kai taip nurodo jūsų gydytojas. Jūs privalote tęsti savo įprastų opioidinių skausmą malšinančių vaistų vartojimą/naudojimą pagal gydytojo rekomendacijas.Nutraukus LUNALDIN vartojimą, neturėtų būti ryškiai pastebimų požymių, bet gali atsirasti tam tikri vaisto vartojimo nutraukimo simptomai, pvz., nervingumas, drebulys, prakaitavimas, pykinimas ir vėmimas.Jei turite bet kokių klausimų dėl savo skausmų malšinimo, pasikalbėkite su gydytoju.Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *