matrifen (75µg/val.)

0
+0 -0

Gamintojas: Takeda Pharma A/S
Veiklioji medžiaga: Fentanilis
Stiprumas: 75µg/val.
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai, Kompensuojamieji

matrifen priklauso stiprių vaistų nuo skausmo, vadinamųjų opioidų, grupei, jis malšina skausmą, blokuodamas į smegenis sklindančius skausmo signalus.

matrifen transderminiame pleistre yra veikliosios medžiagos fentanilio sankaupa. Fentanilis laipsniškai atsipalaiduoja iš pleistro, prasiskverbia pro odą ir patenka į organizmą, kur malšina stiprų bei ilgalaikį tik į opioidų poveikį reaguojantį skausmą. Vienas transderminis pleistras skausmą malšina 72 valandas (3 paras).

matrifen (75µg/val.). Vartojimas

matrifen visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.



Dozę nustatys gydytojas (ji parenkama individualiai). Visada vykdykite gydytojo nurodymus.



Įprastinė dozė – vienas pleistras, jis keičiamas kas tris dienas. Atsižvelgiant į organizmo reakciją, pleistro stiprumą ar klijuojamų pleistrų skaičių gali tekti keisti. Veiksmingas poveikis pasireiškia per 24 valandas po pirmojo pleistro užklijavimo. Nenutraukite gydymo, nepasitarę su gydytoju.



Kaip užklijuoti transderminį matrifen pleistrą?

Raskite lygią viršutinės liemens dalies ar rankos vietą, kur nėra plaukų, žaizdų, dėmių, kitokių pažeidimų. Vieta, ant kuriuos bus klijuojamas pleistras, negali būti apšvitinta per gydymą spinduliais.

Vaikams pleistrą reikia klijuoti viršutinėje nugaros dalyje, kad būtų sumažinta galimybė, jog vaikas pleistrą nulups.

Jeigu oda plaukuota, plaukus reikia nukirpti žirklėmis (skusti negalima, kad nebūtų sudirginta oda). Jei reikia nuplauti, galima naudoti tik vandenį. Muilą, kremą, aliejų, losjoną, miltelius, spiritines bei kitokias priemones, galinčias sudirginti odą, naudoti draudžiama. Oda, ant kurios klijuojamas pleistras, turi būti visiškai sausa.

Iš pakuotės išimtą pleistrą būtina klijuoti tuoj pat. Nuėmus apsauginę plėvelę, pleistrą būtina delnu tvirtai prispausti prie odos ir laikyti maždaug 30 sekundžių, kad priliptų visas pleistras. Itin svarbu atkreipti dėmesį, ar gerai prilipę jo kraštai. Po klijavimo rankas būtina nuplauti švariu vandeniu.

matrifen transderminis pleistras nešiojamas 72 valandas (3 paras). Ant išorinės pakuotės galite užrašyti pleistro užklijavimo datą bei laiką. Tai padės Jums prisiminti, kada pleistrą reikia pakeisti.

Transderminį pleistrą draudžiama dalyti į kelias dalis. Padalytas į kelias dalis, sukarpytas ar bet kokiu kitu būdu pažeistas pleistras negali būti vartojamas.



Kaip pakeisti transderminį matrifen pleistrą?

Po 72 valandų (3 parų) pleistrą galite nuimti. Paprastai jis pats nenukrenta.

Panaudotą pleistrą perlenkite perpus taip, kad lipnieji paviršiai sukibtų tarp savęs. Tada jį įdėkite į išorinę pakuotę ir grąžinkite vaistininkui.

Prieš naujo pleistro klijavimą visada nuplėškite seną pleistrą.

Ant kitos odos vietos užklijuokite kitą pleistrą, kaip nurodyta aukščiau. Vėl toje pačioje vietoje pleistrą galima klijuoti tik po 7 dienų.



Pavartojus per didelę matrifen dozę

Jei užsiklijavote daugiau pleistrų, nei skirta, juos nuplėškite ir kreipkitės į gydytoją ar ligoninę, kad būtų įvertintas galimas pavojus.



Dažniausias perdozavimo požymis – susilpnėjęs kvėpavimas: kvėpuojama nenormaliai retai ar paviršutiniškai. Jei pasireiškia šis sutrikimas, nuplėškite pleistrus ir nedelsdamas kreipkitės į gydytoją. Kol laukiama gydytojo, ligonis turi išlikti budrus, jį reikia kalbinti arba judinti.



Kiti perdozavimo požymiai ir simptomai: apsnūdimas, maža kūno temperatūra, retas širdies plakimas, mažas raumenų tonusas, stiprus raminimas, raumenų koordinacijos netekimas, vyzdžių susiaurėjimas (siauri vyzdžiai) ir traukuliai (priepuoliai).



Pamiršus pakeisti pleistrą

Pleistrą būtina keisti kas trys dienas tuo pačiu laiku, nebent gydytojas nurodė kitaip. Jei pleistrą pamiršote pakeisti, padarykite tai tuoj pat, kai tik prisiminsite.



Jei labai pavėlavote pakeisti pleistrą, būtinai kreipkitės į gydytoją, kadangi gali reikėti papildomai vartoti vaistų nuo skausmo

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *