OPIODUR (25µg/val.)

0
+0 -0

Gamintojas: Lavipharm SA
Veiklioji medžiaga: Fentanilis
Stiprumas: 25µg/val.
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Fentanilis priklauso stiprių skausmą malšinančių vaistų grupei, vadinamai opioidais.

Skausmą malšinantis vaistas fentanilis laipsniškai atsipalaiduoja iš pleistro ir prasiskverbia pro odą į organizmą.

OPIODUR transderminis pleistras vartojamas intensyviam ilgai besitęsiančiam skausmui, kurį adekvačiai numalšina tik stiprūs nuskausminamieji vaistai (opiodai), gydyti.

OPIODUR (25µg/val.). Vartojimas

OPIODUR visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydytojas, atsižvelgdamas į skausmo stiprumą, jo pobūdį, bendrąją Jūsų sveikatos būklę ir ankstesnįjį gydymą, nuspręs, kokia OPIODUR dozė Jums tinkamiausia.

Atsižvelgiant į Jūsų organizmo reakciją, gali tekti keisti pleistrų dydį ir skaičių. Priklijavus pirmąjį pleistrą, poveikis pasireiškia per 24 val. ir palaipsniui silpnėja, pleistrą nulupus. Nenutraukite gydymo, nepasitarę su gydytoju.

Pirmasis pleistras pradės veikti iš lėto, tai gali trukti visą dieną, todėl iš pradžių gydytojas Jums gali skirti papildomų skausmą malšinančių vaistų iki tol, kol fentanilio transderminis pleistras pradės pilnai veikti. Po to OPIODUR nuolat slopins skausmą ir Jūs galėsite nebevartoti papildomų vaistų. Tačiau kartais jų gali vėl prireikti.

Kaip priklijuoti OPIODUR

Raskite lygią viršutinės kūno dalies (liemens) ar rankos vietą, kur nėra plaukų, įpjovimų, dėmių ar kitokių pažeidimų. Vieta, ant kuriuos klijuojamas pleistras, negali būti švitinama spindulinio gydymo metu.

Jei oda plaukuota, nukirpkite plaukus žirklutėmis (bet yra patartina klijuoti and beplaukės srities). Neskuskite, nes skutimas dirgina odą. Jei odą reikia nuplauti, nuplaukite ją tik vandeniu. Nenaudokite muilo, aliejų, losjonų, alkoholio ar kitų valymo priemonių, kurios gali sudirginti odą. Oda turi būti visiškai sausa.

Pleistrą reikia užklijuoti iš karto praplėšus pakuotę. Nuėmus apsauginį sluoksnį, pleistrą reikia prispausti delnu prie odos ir spaudžiant palaikyti 30 sekundžių, kad pleistras tikrai priliptų. Atkreipkite dėmesį, kad būtų tolygiai prilipę visi pleistro kraštai.

Fentanilio transderminis pleistras yra vartojamas 72 valandas (3 paras). Ant pakuotės galite užsirašyti dieną, kada užsiklijavote pleistrą. Tai Jums primins, kada pleistrą reikia pakeisti.

Reikia saugotis, kad vietos, ant kurios priklijuotas transderminis fentanilio pleistras, neveiktų išoriniai karščio šaltiniai (žr. „Specialių atsargumo priemonių reikia“).

Prisiklijavus transderminį pleistrą, galima praustis duše, kadangi jis yra apsaugotas vandeniui nelaidžia plėvele.

Vaikams geriausia pleistrą užklijuoti viršutinėje nugaros dalyje, nes taip mažiau tikėtina, kad vaikas pleistrą nusiplėš.

OPIODUR transderminių pleistrų negalima dalinti ar karpyti.

Kaip pakeisti OPIODUR

Nuimkite pleistrą tada, kada patarė gydytojas. Dažniausia jį reikia nuimti po 72 valandų (3 parų), kai kuriems pacientams – po 48 val. (dviejų parų). Paprastai jis pats nenukrenta. Jei nulupus pleistą, ant odos yra jo likučių, juos galima nuplauti gausiu vandens kiekiu. Nevartokite alkoholio ar kitų tirpiklių.

Panaudotą pleistrą perlenkite perpus taip, kad lipnieji paviršiai sukibtų tarp savęs. Tada jį įdėkite į išorinę pakuotę ir saugiai sunaikinkite arba grąžinkite į vaistinę.

Ant kitos odos vietos užklijuokite kitą pleistrą, kaip nurodyta aukščiau. Vėl toje pačioje vietoje pleistrą galima klijuoti tik po 7 dienų.

Jei pleistras staiga nelimpa ar yra pažeistas, jis turi būti pašalintas ir kitas pleistras panaudotas kitoje odos vietoje.

Pavartojus per didelę OPIODUR dozę

Jei užsiklijavote daugiau pleistrų, nei skirta, juos nuplėškite ir kreipkitės į gydytoją ar ligoninę, kad būtų įvertintas galimas pavojus.

Dažniausias perdozavimo požymis – susilpnėjęs kvėpavimas: kvėpuojama nenormaliai retai ar paviršutiniškai. Jei pasireiškia šis sutrikimas, nuplėškite pleistrus ir nedelsdamas kreipkitės į gydytoją. Kol laukiama gydytojo, ligonis turi išlikti budrus, jį reikia kalbinti arba judinti.

Kiti perdozavimo požymiai ir simptomai: apsnūdimas, maža kūno temperatūra, retas širdies plakimas, mažas raumenų tonusas, stiprus raminimas, raumenų koordinacijos netekimas, vyzdžių susiaurėjimas ir traukuliai.

Pamiršus pavartoti OPIODUR

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Pleistrą būtina keisti kas trys paros (kas 72 valandos) tuo pačiu laiku, nebent gydytojas nurodė kitaip. Jei pleistrą pamiršote pakeisti, padarykite tai tuoj pat, kai tik prisiminsite.

Jei pakeisti pleistrą labai vėluojate, būtinai kreipkitės į gydytoją, kadangi gali prireikti papildomai vartoti vaistų nuo skausmo.

Nustojus vartoti OPIODUR

Jeigu Jūs pageidaujate pertraukti gydymą ar baigti vaisto vartojimą, visada būtina pasikalbėti su gydytoju apie nutraukimo priežastis ir tolesnį Jūsų gydymą.

Ilgai trunkantis OPIODUR vartojimas gali sukelti fizinį priklausomumą. Nutraukus pleistrų vartojimą, gali atsirasti negalavimų.

Jeigu gydymas nutraukiamas staiga, būna didesnė nutraukimo simptomų (pykinimas, vėmimas, viduriavimas, nerimas ir raumenų drebulys) rizika, todėl niekada nenutraukite gydymo OPIODUR savo nuožiūra, bet visada prieš tai pasitarkite su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *