Radedorm

0
+0 -0

Gamintojas: Merckle GmbH
Veiklioji medžiaga: Nitrazepamas
Stiprumas: 5mg

Radedorm priskiriamas benzodiazepinų grupės vaistams. Benzodiazepinai yra vaistai, vartojami tam tikrų liguistų būsenų, kurių metu būna nemiga, gydymui.

Radedorm skiriamas trumpalaikiam nemigos gydymui. Šiuo vaistu gydoma tik atveju, kai sutrikimas yra sunkus, riboja paciento veiklą ir labai jį vargina.

Radedorm skiriamas kūdikių ir mažų vaikų epilepsijos, vadinamųjų infantilinių spazmų (Vesto sindromo), gydymui.

Radedorm. Vartojimas

Radedorm visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozė parenkama atsižvelgiant į kiekvieno paciento organizmo reakciją, ligą bei jos sunkumą.

Gydymas turi būti pradėtas mažiausia rekomenduojama doze. Negalima viršyti didžiausios galimos dozės.

Nemigos gydymas

Suaugusiems pacientams

Įprastinė paros dozė yra nuo pusės iki vienos Radedorm tabletės (2,5-5 mg nitrazepamo), didžiausia – dvi Radedorm tabletės (10 mg nitrazepamo).

Senyviems pacientams

Įprastinė paros dozė yra pusė Radedorm tabletės (2,5 mg nitrazepamo), didžiausia – viena Radedorm tabletė (5 mg nitrazepamo).

Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi

Pacientams su sutrikusia kepenų funkciją šį vaistą reikia skirti atsargiai. Gali prireikti sumažinti dozę.

Pacientams su sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu benzodiazepinų skirti negalima dėl galimos encefalopatijos išsivystymo rizikos.

Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Pacientams su sutrikusia inkstų funkciją šį vaistą reikia skirti atsargiai. Gali prireikti sumažinti dozę.

Vaikai

Nitrazepamo saugumas ir veiksmingumas vaikams netirtas. Vartojimo vaikams patirties nėra.

Epilepsijos gydymas

Radedorm paros dozė yra nuo pusės iki vienos Radedorm tabletės (2,5–5 mg nitrazepamo).

Radedorm geriamas vakare prieš miegą, užsigeriant nedideliu skysčio kiekiu, pavyzdžiui, puse stiklinės vandens.

Gydymo trukmę kiekvienam pacientui nustato gydytojas, atsižvelgdamas į ligos pobūdį. Miego sutrikimus reikia gydyti kiek galima trumpiau. Vaistinį preparatą vartoti, įskaitant ir laipsniško nutraukimo laikotarpį, galima ne ilgiau kaip 4 savaites.

Jeigu manote, kad Radedorm veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Radedorm dozę

Atsitiktinai išgėrus per didelę vaisto dozę, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

Esant lengvam perdozavimui gali pasireikšti mieguistumas, apsnūdimas, regos sutrikimas, gali sutrikti kalba, sumažėti kraujospūdis, sutrikti eisena ir judesiai, atsirasti raumenų silpnumas. Esant sunkiam perdozavimui gali pasireikšti gilus miegas, pacientas gali prarasti sąmonę, gali atsirasti kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimų. Gydytojas, įvertinęs perdozavimo laipsnį, paskirs tinkamą gydymą.

Lengvai apsinuodijusiems pacientams reikia gerai išsimiegoti medicinos darbuotojų priežiūroje. Sunkiam apsinuodijimui gydyti gali prireikti papildomų priemonių: išplauti skrandį, sureguliuoti kraujotaką, paciento būklę stebėti intensyviosios pagalbos skyriuje.

Pamiršus pavartoti Radedorm

Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

Pamiršę išgerti dozę, kitą dozę gerkite taip, kaip nurodyta gydytojo.

Nustojus vartoti Radedorm

Jeigu Radedorm buvo vartojamas ilgą laiką, reikia kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų, kaip pamažu mažinti jo dozę, nes staiga nutraukus vaisto vartojimą, gali atsirasti nutraukimo simptomų.

Staiga nutraukus net trumpalaikį gydymą, laikinai gali atsirasti nutraukimo simptomų, pavyzdžiui, atoveiksmio fenomenas. Tokiu atveju vėl gali atsirasti simptomų, kuriems šalinti buvo paskirtas Radedorm, bet jie gali būti intensyvesni. Be to, galimas nuotaikos nepastovumas, nerimas, neramumas.

Jei gydomi epilepsijos traukulių priepuoliai, vaisto vartojimo nutraukti savavališkai, prieš tai nepasitarus su gydančiu gydytoju, negalima, kadangi ligos simptomai vėl gali sustiprėti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *