RANITIN (150mg)

0
+0 -0

Gamintojas: Torrent Pharma GmbH
Veiklioji medžiaga: Ranitidinas
Stiprumas: 150mg
Grupė: Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai, Receptiniai, Kompensuojamieji

RANITIN (150 mg tabletės) yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės. Vienoje jų pusėje įspausta“RANITIN-150”.

RANITIN (300 mg tabletės) yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės. Vienoje jų pusėje įspausta“RANITIN-300”.

Pakuotėje būna 100 RANITIN tablečių.

Veiklioji RANITIN tablečių medžiaga yra ranitidinas, priklausantis vadinamųjų histamino H2 receptorių antagonistų grupei. Ranitidinas mažina rūgšties kiekį skrandyje.

RANITIN tablečių vartojama toliau išvardytais atvejais.

Skrandžio bei dvylikapirštės žarnos (žarnyno dalies, į kurią maistas iš skrandžio patenka pirmiausia) opų gydymas ir profilaktika.

Mikrorganizmų, vadinamų Helicobacter pylori, sukeltos infekcinės ligos gydymas (vartojama su kitais vaistiniais preparatais).

Kraujavimo iš opų profilaktika.

Opų, atsiradusių dėl šalutinio poveikio kai kurių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, dažnai vartojamų nuo sąnario uždegimo, profilaktika.

Dėl nevirškinimo atsiradusio diskomforto mažinimas bei skausmo malšinimas, virškinimo sutrikimo bei rėmens, kuris gali kilti, kai skrandyje ar stemplėje (virškinimo trakto dalyje tarp burnos ir skrandžio) yra per daug rūgšties.

Skrandyje esančios rūgšties atpylimo profilaktika anestezijos metu (preparato geriama prieš operaciją), ypač moterims prieš gimdymą;

Pacientų, kurių skrandyje gaminama labai daug rūgšties (taip vadinamas Zolingerio ir Elisono sindromas) gydymas.

Pooperacinių opų gydymas.

Į gydytoją reikia kreiptis, jei neaišku, dėl ko jis paskyrė šio vaistinio preparato.

RANITIN (150mg). Vartojimas

Gydytojas Jums pasakys, kokią dozę ir kaip dažnai reikia gerti. RANITIN visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Į juos kreipkitės ir tuo atveju, jeigu manote, kad medikamentas veikia per stipriai arba per silpnai.



Paprastai reikia gerti vieną 150 mg tabletę ryte ir vieną vakare, tačiau gydytojas gali skirti gerti vieną 300 mg tabletę vakare. Jei preparato skirta vaikui, tablečių jam duokite atsargiai, t.y. įsitikinę, kad taip nurodė gydytojas.



Jeigu Jums paskyrė kitokią dozę, aptarkite tai su gydytoju.



Tabletę reikia nuryti sveiką, užgeriant gurkšniu vandens. Ją kramtyti arba laužyti draudžiama. Kad tablečių vartoti reguliariai būtų lengviau, rekomenduojama jų gerti kasdien tokiu pačiu metu.



Pamiršus pavartoti RANITIN

Jei pamiršote išgerti dozę, nesijaudinkite. Išgerkite ją nedelsdami, kai tik prisiminsite, vėliau preparato vartokite taip, kaip įpratę. Jeigu beveik atėjęs kitos dozės gėrimo laikas, pamirštą dozę praleiskite (vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima).



Pavartojus per didelę RANITIN

RANITIN visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas, arba kaip nurodyta informaciniame lapelyje. Perdozavimas neturėtų sukelti pavojaus, nebent išgeriama labai daug tablečių. Jeigu netyčia išgėrėte per didelę dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Pasiimkite tabletes ir pakuotę, kad gydytojas žinotų, ko buvo perdozuota.



Pradėjus vartoti RANITIN

Pasijusti geriau galima praėjus kelioms dienoms nuo preparato vartojimo pradžios, tačiau nenutraukite jo vartojimo, nes skausmas ir diskomfortas gali vėl atsirasti. Kol visiškai pasveiksite, gali praeiti kelios savaitės. Vartojant RANITIN problemų paprastai nekyla, bet kai kuriems žmonėms medikamentas gali sukelti šalutinį poveikį. Medikamento vartokite tiek laiko, kiek nurodė gydytojas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *