Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines STEOVESS medžiagas
Šioje vaistinio preparato dozėje yra 26,2 mmol (arba 602,54 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.
3. KAIP VARTOTI STEOVESS
Steovess prieš vartojimą būtina ištirpinti pusėje stiklinės gryno vandens. Tabletės negalima kramtyti ar jos nuryti sveikos.
Viena Steovess šnypščioji tabletė vartojama kartą per savaitę.
Atidžiai vykdykite toliau pateikiamus nurodymus, kad užtikrintumėte, jog Steovess Jums sukels palankų poveikį.
Pasirinkite savaitės dieną, kuri Jums geriausiai tinka. Kiekvieną savaitę pasirinktąją dieną išgerkite vieną Steovess šnypščiąją tabletę.
Labai svarbu laikytis 2, 3, 4 ir 5 punktų nurodymų, kad Steovess šnypščioji tabletė greitai patektų į skrandį ir sumažėtų stemplės (vamzdelio, jungiančio burną su skrandžiu) dirginimo atsiradimo rizika.
Atsikėlę ryte, prieš pirmąjį valgymą, gėrimą ar kitų vaistų vartojimą Steovess šnypščiąją tabletę ištirpinkite pusėje stiklinės (ne mažiau kaip 120 ml, arba 4,2 uncijos) gryno (ne mineralinio) vandens. Tirpalą reikia gerti tada, kai baigiasi šnypštimas, šnypščioji tabletė visiškai ištirpsta ir susidaro skaidrus bespalvis tirpalas. Po to reikia išgerti mažiausiai 30 ml (šeštadalį stiklinės) gryno vandens. Jo galima gerti ir daugiau.
Jei matysite, kad kažkiek tabletės yra neištirpusios, galite pamaišyti tirpalą, kol jis taps skaidrus ir bespalvis.
Negalima vartoti su mineraliniu vandeniu (gazuotu ar negazuotu).
Negalima vartoti su kava ar arbata.
Negalima vartoti su sultimis.
Neištirpusios šnypščiosios tabletės negalima nuryti, be to, jos negalima kramtyti ar leisti jai ištirpti burnoje.
Nuriję Steovess tabletę, nesigulkite: po šnypščiosios tabletės suvartojimo būkite visiškai vertikalioje padėtyje (sėdėkite, stovėkite arba vaikščiokite) mažiausiai 30 minučių ir nesigulkite tol, kol pirmąsyk tą dieną nepavalgėte.
Negerkite Steovess vakare prieš atsiguldami arba rytą prieš atsikeldami.
Jei jaučiate sunkumą ar skausmą rydami, pradeda skaudėti krūtinę, atsiranda arba sustiprėja rėmuo, Steovess nebevartokite ir kreipkitės į gydytoją.
Išgėrę ištirpintą Steovess šnypščiąją tabletę, pirmą kartą tą dieną pavalgyti, atsigerti, vartoti kitų vaistų, įskaitant medikamentus nuo padidėjusio skrandžio rūgštingumo, kalcio preparatus ir vitaminus, galėsite tik mažiausiai po 30 minučių. Steovess veiksmingas tik tada, jei vartojamas, kai skrandis tuščias.
Pavartojus per didelę Steovess dozę
Jei per klaidą suvartojote per daug šnypščiųjų tablečių, išgerkite pilną stiklinę pieno ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nemėginkite išsivemti ir nesigulkite.
Pamiršus pavartoti Steovess
Jei pamiršote išgerti dozę, prisiminę išgerkite rytą po to, kai prisiminsite, vadovaudamasi aukščiau paminėtomis 2, 3, 4, 5 ir 6 punktų instrukcijomis. Dviejų šnypščiųjų tablečių tą pačią dieną nevartokite. Toliau vartokite po vieną šnypščiąją tabletę kartą per savaitę tą dieną, kurią buvote pasirinkę.
Nustojus vartoti Steovess
Labai svarbu, kad Steovess vartojimą tęstumėte tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Steovess Jūsų osteoporozę gydys tik tuo atveju, jei tęsite šnypščiųjų tablečių vartojimą.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Steovess, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Labai dažnas (atsiranda daugiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10)
Kaulų, raumenų ir (arba) sąnarių skausmas (kartais sunkus).
Dažnas (atsiranda 1-10 vaisto vartojančių žmonių iš 100)
Rėmuo, rijimo pasunkėjimas, skausmas ryjant; stemplės (vamzdelio, jungiančio burną ir skrandį) išopėjimas, kuris gali sukelti krūtinės skausmą, rėmenį arba sunkumą ar skausmą ryjant.
Sąnarių patinimas.
Pilvo skausmas, diskomfortas skrandyje arba raugėjimas pavalgius, vidurių užkietėjimas, pilnumo arba pūtimo pojūtis skrandyje, viduriavimas, vidurių pūtimas.
Plaukų slinkimas, niežulys.
Galvos skausmas, galvos svaigimas.
Nuovargis, rankų ar kojų patinimas.
Nedažnas (atsiranda 1-10 vaisto vartojančių žmonių iš 1 000)
Pykinimas, vėmimas.
Stemplės (vamzdelio, jungiančio burną ir skrandį) ar skrandžio dirginimas arba uždegimas.
Juodos arba deguto spalvos išmatos.
Matomo vaizdo neryškumas, akių skausmas arba paraudimas.
Išbėrimas, odos paraudimas.
Laikini į gripą panašūs simptomai, pavyzdžiui, raumenų maudimas, bendrasis negalavimas ir (kartais) karščiavimas, paprastai pasireiškiantys gydymo pradžioje.
Skonio pojūčio pokytis.
Retas (atsiranda 1-10 vaisto vartojančių žmonių iš 10 000)
Alerginės reakcijos, pavyzdžiui, dilgėlinė, veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės patinimas, galintis sunkinti kvėpavimą ar rijimą.
Mažo kalcio kiekio kraujyje simptomai, įskaitant raumenų mėšlungį ar spazmus ir (arba) dilgčiojimą pirštuose arba aplink burną.
Skrandžio ar pepsinės opos (kartais sunkios arba kraujuojančios).
Stemplės (vamzdelio, jungiančio burną ir skrandį) susiaurėjimas.
Išbėrimas, kurį sunkina saulės šviesa, sunkios odos reakcijos.
Burnos ir (arba) žandikaulio skausmas, burnos gleivinės patinimas ar išopėjimas, žandikaulio tirpimas ar jo sunkumo pojūtis, dantų laisvėjimas. Tai gali būti žandikaulio pažeidimo (osteonekrozės) požymiai. Toks sutrikimas paprastai būna susijęs su sulėtėjusiu gijimu ar infekcija ir dažnai atsiranda po dantų traukimo. Jeigu atsiras minėtų simptomų, kreipkitės į gydytoją arba odontologą.
Retai gali atsirasti neįprastų šlaunikaulio lūžimų, ypač jei nuo osteoporozės gydoma ilgai. Kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda šlaunies, klubo ar kirkšnies skausmas, kadangi jis gali būti ankstyvas šlaunikaulio lūžimo požymis.
Burnos opos, atsirandančios, jei tabletės yra kramtomos arba čiulpiamos.
Jei atsiranda minėtų arba bet kokių kitų neįprastų simptomų, nedelsdamas pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Bus naudinga, jei užsirašysite, koks simptomas ir kada atsirado ir kiek tęsėsi.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.