SUBCUVIA

0
+0 -0

Gamintojas: BAXTER AG Industriestrasse 67 A – 1220 Vienna
Veiklioji medžiaga: Žmogaus baltymai (iš kurių mažiausiai 95% sudaro žmogaus normalusis imunoglobulinas)
Stiprumas: 160g/l

SUBCUVIA priklauso imunoglobulinais vadinamų vaistų klasei. Šių vaistų sudėtyje yra antikūnų, kuria paprastai randami jūsų kraujyje. Antikūnai yra proteinai, padedantys kovoti su infekcija ir neutralizuojantys bakterijas, virusus ir kitus svetimkūnius. SUBCUVIA naudojamas tam tikroms ligoms gydyti, kurias sukelia antikūnų trūkumas jūsų kraujyje. Tokio tipo ligos vadinamos antikūnų deficito sindromu. Jeigu jums trūksta antikūnų, tampate neatsparūs infekcijoms. Reguliariai vartojamos ir pakankamo dydžio SUBCUVIA dozės gali padėti išvengti antikūnų trūkumo.

Suaugusiems ir vaikams SUBCUVIA gali būti skiriamas kaip antikūnų pakaitinis gydymas. Dažniausiai pasitaikančios priežastys, dėl kurių žmonėms skiriamas antikūnų pakaitinis gydymas:

Žmogaus organizme nuo gimimo negaminami imuniniai antikūnai (įgimta agamaglobulinemija),

Žmogaus organizme imuninių antikūnų pagaminama nepakankamai (hipogamaglobulinemija)

Žmogaus organizme savų imuninių antikūnų nepakankamai pagaminama dėl įvairių priežasčių (dažnai pasitaikantis nepastovus imunodeficitas)

Žmogaus kraujas ir kitos kūno sistemos negali pagaminti pakankamai antikūnų (sunkus kombinuotas imunodeficitas)

Žmogaus organizme negaminamas tam tikros klasės antikūnas (IgG poklasio deficitas) su recidyvinėmis infekcijomis

Be to, SUBCUVIA naudojamas antikūnų pakaitiniam gydymui sergant kai kuriomis sunkiomis kraujo ligomis, pavyzdžiui, kaulų čiulpų vėžiu:

  • mieloma 
  • lėtine limfine leukemija

Šios ligos gali sukelti sunkų antrinį (įgytą) antikūnų deficitą ir recidyvines infekcija.

SUBCUVIA. Vartojimas

Gydymo pradžia Gydymą pradės jūsų gydytojas. Pirmiausia SUBCUVIA bus iš lėto suleidžiamas. Tada reikės atidžiai bent 20 minučių stebėti, ar nėra šalutinio poveikio. Kai gydytojas nustatys jums tinkamą dozę, gydymą galėsite savarankiškai tęsti namuose.

Gydymas namuose Gydytojas parodys, kaip naudoti infuzijos dozatorių ir taikyti infuzijos metodikas. Gydytojas taip pat pamokys, kaip atpažinti stiprų šalutinį poveikį ir ką daryti, jeigu jis pasireiškia. Taip pat jums bus parodyta, kaip rašyti gydymo dienoraštį. Gydymą namuose bus leista pradėti iš karto, kai tik parodysite, kad tai sugebėsite. Gydymą namuose galima pradėti bet kada, kol nėra jokių stiprių šalutinių poveikių.

Pasirengimas

• SUBCUVIA visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.
• Pasirūpinkite globėju, kuris stebėtų, ar infuzijos metu ir bent 20 minučių po jos nėra galimo šalutinio poveikio. Šie šalutiniai poveikiai gali būti žemas kraujospūdis arba alerginė reakcija.

Gydytojas jums ir jūsų globėjui duos išsamių nurodymų. Taip pat sužinosite, kaip kuo greičiau atpažinti alerginę reakciją.

Ankstyvi alerginės reakcijos požymiai:

- kraujospūdžio kritimas (hipotenzija)
- padažnėjęs pulsas - vėmimas (pykinimas)
- šaltas prakaitas - drebulys
- karščio pojūtis
- dilgėlinė
- niežėjimas
- kvėpavimo sutrikimai.

Infuzijos metu reikėtų stebėti, ar nėra pirmųjų alerginių reakcijų požymių. Jeigu pastebite kuriuos nors iš pirmiau išvardytų požymių, jūs arba jūsų globėjas turite nedelsdami nutraukti infuziją ir kreiptis į gydytoją. Jeigu požymiai stiprūs, reikalinga greitoji medicinos pagalba.

• Prieš naudojant tirpalą reikia palaikyti kambario temperatūroje (25 (C) arba kūno temperatūroje (37 (C). • Nenaudokite tirpalų, kurie pernelyg drumsti. Tirpalas bus skaidrus, spalva gali svyruoti nuo šviesiai geltonos iki šviesiai rudos. Laikant gali atsirasti šiek tiek drumstumo arba kietųjų dalelių. • Nenaudokite buteliuko pakartotinai po to, kai praduriamas kamštis.

Infuzija

1. Infuzijos vietos yra pilvas, šlaunys arba sėdmenys. Adatą reikėtų nustatyti 45–90 laipsnių kampu.

2. Suleiskite SUBCUVIA po oda. Turite užtikrinti, kad SUBCUVIA nebūtų suleistas į kraujagyslę, nes tai gali sukelti šoką (žr. 2 skyrių – Atsargumas naudojant SUBCUVIA).

3. Griežtai laikykitės dozavimo ir gydytojo nurodyto infuzijos greičio. Paprastai pradinis greitis yra 10 ml/h/dozatorius. Infuzijos greitis gali būti didinamas po 1 ml/h/buteliukas po kiekvienos naujos infuzijos iki 20 ml/h/dozatorius. Vienu metu galite naudoti daugiau kaip vieną dozatorių.

4. Infuzijos vietą keiskite kas 5–15 ml.

5. Kiekvieną švirkštą naudokite tik vieną kartą.

6. Kartais neįmanoma suleisti SUBCUVIA po oda. Tokiu atveju SUBCUVIA galima suleisti į raumenis. Į raumenis vaistą turi suleisti gydytojas arba medicinos sesuo.

7. Registruokite SUBCUVIA dozavimą dienoraštyje įklijuodami lipnų lapelį.

Išmetimas Išmeskite nepanaudotą vaisto kiekį arba atliekas atsižvelgdami į gydytojo arba vaistininko nurodymus. Ant panaudotų adatų nemaukite dangtelio. Panaudotas adatas, švirkštus ir buteliukus įdėkite į pradūrimams atsparią talpyklę ir padėkite vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Pilną pradūrimams atsparią talpyklę išmeskite atsižvelgdami į gydytojo nurodymus. Niekada nepanaudotų adatų ir švirkštų nemeskite į buitinių atliekų kibirą.

Pavartojus per didelę SUBCUVIA dozę Turėtumėte griežtai laikytis gydytojo nurodyto dozavimo ir infuzijos greičio. Praneškite gydytojui, jei netyčia suleidote daugiau SUBCUVIA nei nurodyta. Perdozavimo požymiai nėra nustatyti.

Pamiršus pavartoti SUBCUVIA Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą. Tiesiog įprastai suleiskite kitą dozę ir dienoraštyje pasižymėkite, kad vieną dozę praleidote.

Nustojus vartoti SUBCUVIA Praneškite gydytojui, jei nusprendėte nutraukti gydymą, ir nurodykite priežastis.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *