- Pastebėję galimų hepatito požymių, pvz., geltą (odos ar akių pageltimą), nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Nepasitarę su gydytoju nenustokite vartoti Trileptal. Kad staiga nepaūmėtų priepuoliai, nenustokite vaisto vartoti staiga.
Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip okskarbazepinas, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Kiti vaistai ir Trileptal
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač jeigu tai:
geriamieji kontraceptikai (žr. Specialių atsargumo priemonių reikia);
kiti vaistai nuo epilepsijos (pvz., karbamazepinas, fenobarbitalis ar fenitoinas);
felodipinas (vaistas padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti);
natrio koncentraciją kraujyje mažinantys vaistai, pvz., diuretikai (vaistai, didinantys šlapimo kiekį ir padedantys inkstams išskirti daugiau druskos bei vandens).
Trileptal vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
Trileptal galima vartoti su maistu ar nevalgius. Alkoholis gali sustiprinti raminamąjį Trileptal poveikį. Venkite gerti alkoholinius gėrimus ir klauskite gydytojo patarimo.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumas
Pasakykite savo gydytojui, jei esate nėščia ar planuojate pastoti.
Nėščiosioms svarbu kontroliuoti epilepsijos priepuolius. Tačiau nėščiosios vartojami vaistai nuo epilepsijos gali paveikti kūdikį. Gydytojas papasakos apie vaisto privalumus bei galimą riziką kūdikiui ir padės nuspręsti, ar vartoti Trileptal.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Žindymo laikotarpis
Veikliosios Trileptal medžiagos patenka į motinos pieną. Ji žindomiems kūdikiams gali sukelti šalutinį poveikį. Todėl Trileptal vartojančioms moterims žindyti negalima. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Trileptal ir senyvi pacientai
Trileptal galima vartoti vyresniems kaip 65 metų žmonėms.
Trileptal ir vaikai
Trileptal galima vartoti vaikams nuo 6 metų amžiaus.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Su gydytoju reikia pasitarti, ar galite vairuoti transporto priemonę ar valdyti įrenginius, nes Trileptal gali sukelti mieguistumą ar svaigulį.
3. Kaip vartoti Trileptal
Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Kokią dozę vartoti
Suaugusiųjų dozė
Vaistą vartokite taip, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas.
Trileptal reikia vartoti 2 kartus per parą, kasdien tuo pačiu laiku, nebent gydytojas paskirtų kitaip. Epilepsija bus geriausiai kontroliuojama, jei gersite vaistus kasdien tuo pačiu laiku. Tai taip pat padės Jums atsiminti, kada gerti tabletę(-es).
Įprastinė pradinė Trileptal dozė suaugusiesiems (įskaitant senyvus pacientus) yra 600 mg per parą. Galite vartoti po vieną 300 mg tabletę du kartus per parą arba po dvi 150 mg tabletes du kartus per parą. Norint gauti geriausią efektą, prireikus dozė gali būti laipsniškai didinama. Palaikomoji dozė dažniausiai yra 600-2 400 mg per parą. Išimtiniais atvejais galima didžiausia paros dozė – 4 200 mg.
Tokia pat dozė skiriama ir tada, kai Trileptal vartojama kartu su kitu vaistu nuo epilepsijos.
Pradinė Trileptal dozė pacientams, sergantiems inkstų ligomis (inkstų nepakankamumu), yra pusė įprastinės pradinės Trileptal dozės.
Dozė vaikams
Vaikams dozė priklauso nuo kūno svorio. Pradinė dozė yra 8-10 mg/kg kūno svorio per parą, kuri suvartojama per du kartus. Pavyzdžiui, 30 kg sveriančiam vaikui gydymo pradžioje skiriama po vieną 150 mg tabletę du kartus per parą. Norint gauti geresnį rezultatą, prireikus dozė gali būti laipsniškai didinama. Dažniausia palaikomoji dozė vaikui yra 30 mg/kg kūno svorio per parą. Didžiausia vaikui skiriama vaisto dozė yra 60 mg/kg kūno svorio per parą.
Kaip vartoti Trileptal
Tabletes nuryti užgeriant nedideliu kiekiu skysčio. Jeigu reikia, tabletę galima padalyti pusiau, kad būtų lengviau nuryti. Labai mažiems vaikams, kurie negali nuryti tablečių, išleidžiama geriamoji suspensija. Patarimo kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
Kada ir kaip ilgai vartoti Trileptal
Jūsų gydytojas pasakys, kiek Jums (Jūsų vaikui) reikės gydytis Trileptal. Gydymo trukmė priklauso nuo Jūsų (Jūsų vaiko) epilepsijos priepuolių rūšies. Kad traukuliai nesikartotų, gali tekti vaistą vartoti nuolat daugelį metų. Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite gydymo ir nekeiskite vaisto dozės.
Ką daryti pavartojus per didelę Trileptal dozę?
Jei išgėrėte daugiau Trileptal tablečių negu paskyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į artimiausią ligoninę ar į savo gydytoją.
Pamiršus pavartoti Trileptal
Jei pamiršote išgerti tik vieną vaisto dozę, išgerkite ją tuoj pat prisiminę. Tačiau jei jau reikia vartoti kitą dozę, negerkite praleistosios vaisto dozės, o toliau vartokite vaistą taip, kaip paskirta. Niekada nevartokite dvigubos vaisto dozės.
Jei pamiršote išgerti kelias vaisto dozes, kreipkitės į gydytoją.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Šalutinių reakcijų dažniausiai būna gydymo pradžioje, jos yra nesunkios ir paprastai savaime išnyksta.
Kai kurios reakcijos gali būti sunkios.
Nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar į artimiausią ligoninę, jei pasireikštų šių šalutinių reakcijų:
lūpų, veido arba kaklo tinimas su pasunkėjusiais kvėpavimu, kalba ar rijimu (angioedemos požymiais) ar kiti alerginių reakcijų požymiai (odos bėrimas, karščiavimas, sąnarių skausmas);
sunkaus laipsnio odos ir (ar) lūpų, akių, burnos, nosies ar lytinių organų gleivinės pūslės (sunkios alerginės reakcijos požymiai);
karščiavimas, gerklės skausmas, burnos opos, neaiškios kilmės mėlynės, rausvos ar purpurinės dėmelės ar neaiškios odos dėmės (požymiai, rodantys sumažėjusį trombocitų ar leukocitų skaičių kraujyje);
raudonos veido dėmės, kurios gali būti kartu su nuovargiu, karščiavimu, pykinimu, sumažėjusiu apetitu (sisteminės raudonosios vilkligės požymiai);
letargija, sumišimas, raumenų trūkčiojimas ar padažnėję priepuoliai (požymiai, kurie gali būti susiję su sumažėjusiu natrio kiekio kraujyje) (žr. Specialių atsargumo priemonių reikia);
į gripą panašūs simptomai ir gelta (kepenų uždegimo požymiai);
stiprus viršutinės pilvo dalies skausmas, vėmimas, apetito stoka (kasos uždegimo požymiai);
labai mažiems vaikams (nuo 1 mėnesio iki 4 metų): mieguistumas, sumažėjęs apetitas ir dirglumas.
Aukščiau išvardyti klinikiniai požymiai gali būti sunkūs, ir tokiems pacientams būtina skubioji medicinos pagalba. Gydytojas nuspręs, ar Trileptal vartojimą nedelsiant nutraukti, ir kaip gydyti toliau.
Kitas šalutinis poveikis
Jei pasireiškia toliau išvardyti požymiai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad jis įvertintų jų svarbą.
Dažni (nuo (1/100 iki <1/10): drebulys, sutrikusi judesių koordinacija, nevalingi akių judesiai, nerimas, nervingumas, depresija.
Labai reti (nuo <1/10 000): nereguliarus (dažnas ar labai lėtas) širdies plakimas.
Praneškite gydytojui, jei Jus vargina šie šalutiniai poveikiai:
Labai dažni ((1/10): nuovargis, galvos skausmas, svaigulys, mieguistumas, pykinimas, vėmimas, dvejinimasis akyse.
Dažni (nuo (1/100 iki <1/10): silpnumas, sutrikusi atmintis, sutrikęs dėmesingumas, apatija, susijaudinimas, sumišimas, neryškus matymas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pilvo skausmas, spuogai, plaukų slinkimas, pusiausvyros sutrikimas.
Paprastai šios šalutinės reakcijos būna nesunkios ar vidutinio sunkumo. Dauguma jų išnyksta savaime ar pamažu silpnėja.
Gauta pranešimų apie kaulų pažeidimus, įskaitant osteopeniją (kaulų mineralų tankio sumažėjimą), osteoporozę (kaulų retėjimą) ir lūžius. Pasitarkite su gydytoju ir vaistininku jei ilgą laiką vartojote priešiepilepsinių vaistų, Jums yra kaulų išretėjimas ar vartojate steroidinių vaistų.
Kinams ir tailandiečiams tokių su karbamazepino ar cheminiu požiūriu susijusios veikliosios medžiagos vartojimu susijusių sunkių odos reakcijų riziką galima numatyti tiriant tokių pacientų kraujo mėginius. Gydytojas Jums patars, ar prieš okskarbazepino vartojimą būtina atlikti kraujo tyrimą.
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.