Ultiva

Gamintojas: GlaxoSmithKline Manufacturing S.p.A
Veiklioji medžiaga: Remifentanilis
Stiprumas: 1mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Ultiva yra labai trumpai veikiantis opioidinis analgetikas. Jis vartojamas miegui sukelti ir malšinti skausmą operacijų metu.

Ultiva injekcija gali būti skiriama nejautrai sukelti arba palaikyti ligoninėje arba ambulatoriškai atliekant operaciją.

Ultiva injekcija gali būti skiriama skausmui malšinti ir sukelti miegui kartu su kitais vaistiniais preparatais, skiriamais lokaliai ar bendrajai nejautrai. Ultiva injekcijos taip pat gali būti vartojamos raminti ir malšinti skausmą, jei esate gydomas intensyviosios terapijos skyriuje.

Ultiva. Vartojimas

Šio vaisto Jūs neturite vartoti patys. Jums šį vaistą suleis kvalifikuotas asmuo, mokantis tai daryti.

Preparatas Ultiva yra vartojamas kartu su kitais vaistais, vadinamais anestetikais, kad Jūs užmigtumėte ir nejaustumėte skausmo.

Kiek Ultiva suleidžiama

Gydytojas nustatys, kokia Ultiva dozė yra tinkama Jums. Tai priklausys nuo:

 • jūsų svorio;
 • atliekamos operacijos;
 • to, kiek skausminga operacija;
 • gydytojo sprendimo, kiek mieguisti Jūs turėtumėte būti intensyvios terapijos skyriuje.


Kaip suleidžiama Ultiva

Ultiva gali būti suleidžiama:

 • vienkartine injekcija į veną (intravenine smūgine doze);
 • ilgalaike infuzija (paprastai automatine švirkštine pompa) į veną. Taip vaistas lėtai per tam tikrą laiką patenka į Jūsų organizmą.


Ką daryti pavartojus per didelę Ultiva dozę?

Ultiva poveikis operacijos metu ir intensyvios terapijos skyriuje atidžiai stebimas ir, jei jo bus suleista per daug, tuoj pat bus imtasi atitinkamų priemonių.

Ultiva. Šalutinis poveikis

Ultiva, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Daugumai pacientų, vartojančių Ultiva, šalutinis poveikis nepasireiškia.

Dažniausiai pasireiškiantis nepageidaujamas remifentanilio poveikis priklauso nuo stipresnio opioidinių ? receptorių dirginimo. Nutraukus remifentanilio vartojimą arba sumažinus paskirtą dozę, šis nepageidaujamas poveikis praeina per keletą minučių.

Toliau pateikiamas nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdintas taip: labai dažnas (pasireiškia daugiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10), dažnas (pasireiškia 1-10 vaisto vartojančių žmonių iš 100), nedažnas (pasireiškia 1-10 vaisto vartojančių žmonių iš 1 000), retas (pasireiškia 1-10 vaisto vartojančių žmonių iš 10 000), labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Reti imuninės sistemos sutrikimai: alerginės reakcijos, įskaitant anafilaksiją, buvo pastebėtos pacientams, vartojusiems remifentanilį kartu su vienu ar daugiau anestezinių vaistų.

Psichikos sutrikimai, kurių dažnis nežinomas: priklausomybė nuo vaisto.

Nervų sistemos sutrikimai

Labai dažni: skeleto raumenų rigidiškumas.

Reti: sedacija (atsigaunant po bendros nejautros).

Dažnis nežinomas: traukuliai.

Širdies sutrikimai

Dažni: bradikardija (retas širdies plakimas).

Reti: pranešama apie asistoliją (širdies sustojimą) ir prieš tai paprastai buvusią bradikardiją pacientams, kurie remifentanilį vartojo kartu su kitais anesteziniais preparatais.

Dažnis nežinomas: atrioventrikulinė blokada.

Kraujagyslių sutrikimai

Labai dažni: kraujospūdžio sumažėjimas.

Dažni: pooperacinė hipertenzija (aukštas kraujospūdis).

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai

Dažni: ūmus kvėpavimo nuslopinimas, apnėja.

Nedažni: hipoksija (deguonies trūkumas audiniuose).

Virškinimo trakto sutrikimai

Labai dažni: pykinimas, vėmimas.

Nedažni: vidurių užkietėjimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Dažni: niežulys.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Dažni: pooperacinis drebulys.

Nedažni: pooperaciniai skausmai.

Dažnis nežinomas: pripratimas.

Gydymo nutraukimas

Staigiai nutraukus remifentanilio vartojimą, ypač jeigu preparatas buvo vartojamas ilgiau nei 3 dienas, nedažnais atvejais atsirado tokių simptomų kaip tachikardija (dažnas širdies plakimas), hipertenzija ir sujaudinimas (žr. 4.4 skyrių).

Jeigu po operacijos ar gydymo atsiranda bet kuris iš žemiau paminėtų simptomų, nedelsdami pasakykite gydytojui arba slaugytojai:

 • staiga atsiradęs švokštimas ir skausmas krūtinėje arba spaudimas krūtinėje;
 • vokų, veido, lūpų, burnos ar liežuvio patinimas;
 • iškilus odos bėrimas (dilgėlinė) bet kurioje kūno vietoje;
 • kolapsas.


Kaip galima greičiau praneškite savo gydytojui, jei pastebėsite ką nors iš žemiau paminėtų simptomų:

 • širdies ritmo sulėtėjimas, svaigimas, nuovargis arba alpimas;
 • dusulys;
 • raumenų sustingimas, traukuliai.


Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba slaugytojui.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

Ultiva. Kita informacija

Ultiva sudėtis

Veiklioji medžiaga yra remifentanilis. Viename buteliuke yra 1 mg remifentanilio (hidrochlorido pavidalu). 1 ml paruošto tirpalo yra 1 mg remifentanilio (hidrochlorido pavidalu).

Pagalbinės medžiagos yra glicinas ir vandenilio chlorido rūgštis, natrio hidroksidas (jeigu reikia reguliuoti pH ).

Ultiva išvaizda ir kiekis pakuotėje

Ultiva yra balti arba balkšvi sterilūs liofilizuoti milteliai.

Ultiva tiekiamas vienkartinio naudojimo buteliukuose. Kartoninėje dėžutėje yra 5 buteliukai..

Paruoštas taip, kaip rekomenduojama, Ultiva tirpalas yra skaidrus, bespalvis.

Prieš vartojimą milteliai ištirpinami injekcijoms skirtame vandenyje arba 5 % gliukozės tirpale, kad 1 ml tirpalo būtų 1 mg remifentanilio. Prieš leidžiant vaistą, šis tirpalas dar praskiedžiamas (žr. praskiedimo instrukciją, kuri yra pateikta pakuotės lapelio pabaigoje skyrelyje „Žemiau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams“.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

Naujausi straipsniai

Nauja Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai?
Kapiliarų šalinimas lazeriu: dažniausiai užduodami klausimai? Mūsų veido odai kasdien tenka patirti gausybę išbandymų. Ne tik vėjas, saulės spinduliai, bet ir kiti veiksniai ilgainiui ima atsispindėti ant mūsų veido odos. Viena dažniausių neraminančių problemų − kapiliarų pasirodymas odoje. Tiek veido srityje, tiek kitose kūno vietose pasirodantys kapiliarai dažnai sukelia stresą,... +1 / -1 0

Sveika mityba Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 8 mitybos gudrybės dailesnėms kūno linijoms ir lengvesnei savijautai
8 mitybos gudrybės dailesnėms kūno linijoms ir lengvesnei savijautai Norite numesti porą kilogramų ir jaustis lengviau? Tam tikrai nereikia radikalių dietų – pakanka vadovautis paprastomis taisyklėmis ir ilgainiui savo mitybą paversti sveikesne. Griežtos dietos suteikia labai laikinus rezultatus, išsekina organizmą ir dažnai prisideda prie gyvenimo džiaugsmo praradimo. Sveika mityba, priešingai,...

Dietos Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 7 gudrybės sveikesnės mitybos link
7 gudrybės sveikesnės mitybos link Ne paslaptis, kad gerai savijautai labai svarbi sveika mityba. Daugeliui sudėtingos ir alinančios dietos tiesiog nepriimtinos. Tikrai nelengva visą savaitę valgyti vien grikius arba gerti vien daržovių sultis. Beje, reikėtų atsiminti, kad mitybos kraštutinumai netgi pavojingi sveikatai. Kartais užtenka tik šiek tiek pakoreguoti savo... +4 / 0 +4

Subalansuotas gyvenimo būdas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja 7 priežastys, kodėl verta skaityti knygas
7 priežastys, kodėl verta skaityti knygas Daugumoje šeimų vaikams nuo pat vaikystės kartojama, kad knygas skaityti reikia. Retas pasako, kodėl tai daryti naudinga. Ir vaikai, ir suaugusieji turėtų žinoti ne vieną knygų skaitymo teikiamą naudą. Pateiksime 7 priežastis, kodėl iš tikrųjų verta skaityti knygas ir dažniau pasinerti į stebuklingą jų skleidžiamą šviesą.... +4 / 0 +4

Ligos ir būklės Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Išsiplėtusių venų gydymo lazeriu esmė, pliusai ir pooperacinis laikotarpis
Išsiplėtusių venų gydymo lazeriu esmė, pliusai ir pooperacinis laikotarpis Kojų venų varikozė yra daugybę žmonių kankinanti lėtinė liga. Džiugu tai, kad dvidešimt pirmame amžiuje šios srities medicina stipriai patobulėjo. Vienas iš veiksmingų ir patikimų išsiplėtusių venų gydymo metodų yra gydymas specialiai tam pritaikytu lazeriu. Pakalbėkime apie šios pažangios technologijos pliusus, esmę ir... +1 / 0 +1

Sportas, joga ir pilatesas Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Sportas peršalus: kada vis dėlto galima?
Sportas peršalus: kada vis dėlto galima? Žiema, šalta, peršalote... Rodos, nieko naujo. Vis dėlto, dažnas ir žiemą neapleidžia aktyvaus gyvenimo įpročių: bėgioja, makštinasi, užsiima joga, šoka ar pan., tad ką gi daryti peršalus: visiškai atsisakyti judėjimo ar ne? Svarbiausia – stebėti savo kūną ir atsižvelgti į jo poreikius. +1 / 0 +1

Intymu Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui
Poros turi kalbėtis: kaip padėti priešlaikinę ejakuliaciją patiriančiam vyrui Priešlaikinė ejakuliacija yra tikrai dažna problema. Tai toli gražu nėra vien tik su vyru susijęs lytinės funkcijos sutrikimas – čia labai svarbus ir partnerės vaidmuo. Jei ji linkusi kaltinti vyrą, jį teisti, žeminti – tuomet problema tik dar labiau paaštrėja, vyras jaučiasi nusiminęs, kenčia nerimą ir baimes bei laiko... +3 / 0 +3

Vaikų ligos ir sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kaip išrinkti vaikui tinkamus batukus?
Kaip išrinkti vaikui tinkamus batukus? Pasiūla šiandien tokia didelė, kad tėveliams apsisuka galva. Dauguma pastebi, kad vaikiški batukai yra tikrai nepigus pirkinys – norint įsigyti gerą avalynę vos vaikščioti pradėjusiam vaikui gali tekti pakloti mažiausiai kelias dešimtis eurų. Kai kurie pastebi, kad vaikiška avalynė brangesnė, nei ta, kuri skirta suaugusiems.... +1 / 0 +1

Moters sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Ką daryti, kad plaukai nesiveltų?
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų? Kai kuriems asmenims iššukuoti plaukus yra tikras iššūkis. Plaukų vėlimasis priklauso nuo jų būklės (sausi ir ploni plaukai veliasi labiau), aplinkos sąlygų (besikeičianti temperatūra, karštis bei šaltis neigiamai veikia plauko struktūrą), naudojamų priemonių (kasdieninis galvos plovimas, įvairios fiksavimo priemonės ir... +1 / 0 +1

Vyro sveikata Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Apie priešlaikinės ejakuliacijos gydymą vaistais ir kitomis priemonėmis
Apie priešlaikinės ejakuliacijos gydymą vaistais ir kitomis priemonėmis Priešlaikinė ejakuliacija (PE) yra lytinės funkcijos sutrikimas, darantis įtaką kokybiškam lytiniam gyvenimui. Paprastai PE apibūdinama kaip labai greitas ejakuliavimas (sėklos išmetimas), įvykstantis nepraėjus net minutei ar dviems nuo lytinio akto pradžios, vyro savikontrolės trūkumas ir dėl to kylantis partnerių... +1 / 0 +1

Natūrali medicina Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Eterinių aliejų gydomoji galia
Eterinių aliejų gydomoji galia Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad eteriniai aliejai terapiniais tikslais buvo naudojami senovės kinų, indų, egiptiečių. Graikai ir romėnai eterinius aliejus naudojo kosmetikos, kvepalų, vaistų gamyboje, ypač svarbią vietą jie užėmė dvasiniuose bei religiniuose ritualuose. +11 / 0 +11

Odontologija Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Burnos ligos: kaip jų išvengti?
Burnos ligos: kaip jų išvengti? Skundžiatės, jog vos ne kas pusę metų tenka lankytis pas odontologą? Ir ne šiaip reguliariai, bet dėl to, jog burnoje nuolat atsiranda kariesas, periodonto ligos. Taigi, kas lemia tai, jog vienų žmonių burnos būklė yra itin gera, o kitų – prasta? Kodėl, atrodytų, kuo puikiausiai prižiūrimoje burnoje, kartais ima ir... +25 / 0 +25

Būsimoms mamytėms Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma
Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma Vienos šeimos su visai mažais vaikais užsidaro namuose ir niekur nekeliauja, kitos, priešingai, kas savaitgalį mėgaujasi kelionėmis ir neatsisako taip mėgstamo aktyvaus gyvenimo būdo. Svarbiausia žinoti, kas geriausia pačiai šeimai – jei jos nariai labai gerai jaučiasi namuose ir nesinori keliauti į kitus, kartais nesaugiai... +1 / 0 +1

Gyvūnai Daugiau straipsnių šia tema

Nauja Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +25 / 0 +25