Krūtinės angina

0
+0 -0

Krūtinės angina (stenokardija) – tai periodiškai pasireiškiantis krūtinės skausmas, kurį sukelia širdies raumens sumažėjęs aprūpinimas krauju (išemija). Tai vienas iš išeminės širdies ligos simptomų. Šis simptomas gana dažnas, tačiau kartais jį sunku atskirti nuo kitų krūtinės srityje pasireiškiančių skausmų – pavyzdžiui, stemplės ar skrandžio skausmų. 

Dvi dažniausios krūtinės anginos priežastys yra aterosklerotinės plokštelės, kurios mažina širdies vainikinių arterijų spindį bei šių arterijų spazmai. Yra nemažai rizikos veiksnių, kurie padidina tikimybę susirgti krūtinės angina: tai rūkymas, mažas fizinis aktyvumas, aukštas kraujospūdis, padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje, cukrinis diabetas, reikšmės turi ir paveldimumas.

Krūtinės angina. Simptomai

Dažniausiai krūtinės anginos skausmai pasireiškia po didesnio fizinio krūvio ar stipraus emocinio susijaudinimo. Spaudžiantis, gniaužiantis skausmas krūtinėje gali gana dažnai kartotis, tačiau trunka neilgai, vos kelias minutes (daugiausiai – 15 minučių, o jeigu skausmas užtrunka ilgiau, manoma, jog tai yra miokardo infarkto skausmas). Skausmas praeina pailsėjus ir nusiraminus arba vartojant nitroglicerino preparatus. Skausmas dažnai plinta iš krūtinės į kitas kūno dalis – dažniausiai į kairę ranką, kairįjį apatinį žandikaulį, dantis, nugarą, retesniais ir sunkesniais atvejais skausmas gali pasireikšti ir dešiniojoje rankoje. Dažnai skausmas pasireiškia be lydinčių reiškinių, sunkesniais atvejais skausmą lydi stiprus žmogaus susijaudinimas, mirties baimė, padažnėjęs širdies ritmas, gali pasireikšti pykinimas, išpilti šaltas prakaitas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *