Skilvelių pertvaros defektas

0
+0 -0

Skilvelių pertvaros defektas tai būklė, kuomet tarp kairiojo ir dešiniojo širdies skilvelių būna skylutė (viena ar daugiau), per kurią skilvelių ertmės susisiekia. Esant šiai būklei, širdyje maišosi deguonimi prisotintas ir neprisotintas kraujas.

Skilvelių pertvaros defektas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių įgimtų širdies defektų. Ši būklė gali pasireikšti viena arba kartu su kitais įgimtais defektais.

Skilvelių pertvaros defektas atsiranda ankstyvoje širdies formavimosi stadijoje. Nėra žinomos tikslios priežastys, dėl kurių šis defektas pasireiškia. Manoma, kad svarbų vaidmenį atlieka tėvų genetiniai ir aplinkos faktoriai.  Nėštumo metu atsiradęs cukrinis diabetas, alkoholio vartojimas nėštumo metu gali turėti įtakos vaisiaus širdies ir kraujagyslių sistemos formavimuisi.

Labai retais atvejais, ištikus širdies smūgiui (miokardo infarktui), skilvelių pertvaros defektas gali atsirasti ir suaugusiems.

Skilvelių pertvaros defektas. Simptomai

Simptomai, esant skilvelių pertvaros defektui, priklauso nuo defekto dydžio ir kraujo kiekio, kuris per pertvarą patenka iš vienos kameros į kitą.

Mažas skilvelių pertvaros defektas gali nesukelti jokių simptomų arba jie gali būti labai nežymūs. Tokie maži defektai, paprastai nustatomi išgirdus nežymų ūžesį auskultuojant širdį (klausant širdies stetofonendoskopu).

Esant didesniam skilvelių pertvaros defektui, vienas iš pirmųjų simptomų – prakaitavimas ir greitas nuovargis (dažniausiai pastebimas maitinant naujagimį). Tokiems vaikams gali būti sulėtėjęs augimas, dažnos kvėpavimo takų infekcijos. Vaikas gali dusti. Gali būti pastebima nagų ir lūpų cianozė (melsvumas).

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *