Ar tikrai pienas nekenkia?

Rugsėjo 11, 2015
+4
+4 -0

Vieno tyrimo metu asmenims, kurie suvartojo 4 069 mg kalio per dieną, grėsė 49 proc. mažesnė rizika mirti nuo staigios širdies ligos, palyginti su tais, kurie per dieną suvartojo mažiau kalio (apie1 000 mg).

Deja, remiantis Nacionaline sveikatos ir mitybos patikrinimo apklausa, mažiau negu 2 proc. JAV suaugusiųjų suvartoja rekomenduojamą 4 700 mg dienos normą.

Lapiniai žalumynai, tokie kaip špinatai ir lapiniai kopūstai, yra geriausias kalio šaltinis, taip pat citrusiniai vaisiai, bananai, pomidorai, džiovintos slyvos ir pieno produktai, pavyzdžiui, pienas ir jogurtas.

Depresija

Pakankamas vitamino D kiekis padeda gamintis serotoninui, hormonui, susijusiam su nuotaika, apetitu ir miegu. Nepakankamas vitamino D kiekis lemia depresiją, lėtinį nuovargį ir PMS.

Raumenys ir svorio metimas

Pienas yra natūralus aukštos kokybės baltymų šaltinis. Norint išlaikyti sveikas raumenų apimtis, svarbu skatinti medžiagų apykaitą ir išsaugoti tinkamą svorį.

Mityba, kuri užtikrina pakankamą kiekį baltymų, būtina norint išsaugoti ar padidinti suglebusių raumenų masę. Pieno baltymai padeda raumenims augti ir gyti. Žurnale Today’s Dietitian („Šiandienos dietologas“) teigiama, jog naujausia 20 klinikinių tyrimų analizė parodė, kad didesnis pieno vartojimas gali padidinti raumenų masę ir sustiprinti raumenis, nepriklausomai nuo atliekamų pratimų – tiek jaunesniems asmenims, tiek suaugusiesiems.

Aromatizuotas pienas

Pienas yra daug maistingųjų medžiagų turintis produktas, kurio sudėtyje yra natūralaus cukraus. Vis dėlto daugybė gamintojų siūlo aromatizuotą pieną, papildomai saldintą cukrumi, sirupais, dirbtiniais saldikliais, rišamosiomis medžiagomis ir nenustatytomis sudedamosiomis medžiagomis.

Visada perskaitykite etiketę. Gamintojai ant pakuočių gali užlipinti ką panorėję, kad produktai atrodytų sveikai, bet negali slėpti tikrų sudedamųjų medžiagų. Visų pieno produktų sudėtyje yra natūralaus cukraus, bet visada pažiūrėkite etiketes, kad įsitikintumėte, jog nėra pridėta daugiau cukraus ar saldiklių.

 

 

 

 

1 2
+4
+4 -0
  • Mityba pagal kraujo grupę
  • Baltymų dieta
  • Mitybos įpročiai
  • Vitaminas D
  • Pieno produktai
  • Dietologas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *