Pavasaris – laikas, kai norisi išsivalyti ne tik namus, bet ir organizmą

Kovo 03, 2017 | L.Rimgailė
+8
+10 -2

Po žiemos lyg meškinai vangiai kylame iš savo šiltų namų ir skubame laukan. Saulei šildant, o gaiviam vėjeliui vis dažniau ir dažniau pučiant taip ir norisi visą laisvalaikį praleisti lauke, tačiau staiga pajuntame, kad po žiemos visa neturime jėgų…

Ar tai reiškia, kad metas padaryti tvarką ne tik namuose, bet ir savo organizme? Ar organizmo valymas išties padės pavasarį mums jaustis geriau? Skubame ieškoti atsakymo į šį klausimą…

Kas rodo, jos Jūsų žarnynas yra prikaupęs toksinų?

Ar Jums dažnai pasikartoja galvos skausmas, atsirado ratiliai po akimis, vargina raumenų ir sąnarių skausmas, nuolat jaučiate nuovargį, dažnai šlapinatės,  o ir užsikimšusi nosis niekaip neduoda ramybės?

Jei taip, tuomet gali būti, jog atėjo metas peržiūrėti savo mitybą ir pagalvoti apie organizmo valymą. Tokie simptomai gali rodyti, jog Jūsų organizmas yra prikaupęs toksinų ir atėjo metas juos pašalinti.

"Ilgalaikis badavimas ir detoksikacijos žmogaus organizmui gali padaryti daugiau žalos, nei naudos."

Detoksikacijos, dar kitaip vadinami organizmo valymo kursai,  – madinga ar reikalinga?

Gydytojai gana skeptiškai žiūri į detoksikavimą. Medicinoje žodis „detoksas“ reiškia organizmo valymą, tačiau ne tada, kada pats to nori, o tuomet, kai jo tikrai tau reikia – kai ūmiai apsinuodijama ar net perdozuojama narkotikų.

Kitais atvejais tai visai nereikalinga procedūra, nes yra gerai žinoma, kad organizmas pats pajėgia pašalinti visus toksinus.

Šiomis dienomis spaudoje galima rasti nemažai informacijos apie detoksikacijas. Organizmo valymo būdų yra pačių įvairiausių: pradedant sultimis, arbatomis ir baigiant įvairiomis tinktūromis, milteliais, maisto papildais ar net badavimu…

Organizmo valymas badaujant? Nesaugu, bet praktikuojama nuo senų laikų

Apie organizmo valymą badaujant kalbama jau labai seniai. Štai kad ir Polio Brego knyga „Badavimo stebuklas“, kuri buvo parašyta dar 1993 metais.

Knygoje teigiama, kad badavimas žmogui kaip natūraliausias organizmo valymo būdas, yra žinomas nuo neatmenamų laikų, o pirmykščiams žmonėms tai buvo bene vienintelis gydymo būdas.

Kaip atrodo viena diena badavimo – organizmo valymo dienų pagal P. Bregą? Ogi visai paprastai  – tą dieną reikia susilaikyti nuo bet kokio kieto maisto, vaisių, daržovių sulčių, galima gerti tik distiliuotą vandenį. Tiesa yra viena išimtis, – jei norite, galite į stiklinę vandens įsidėti trečdalį arbatinio šaukštelio medaus arba vieną šaukštelį citrinų sulčių. Knygoje teigiama, jog šie priedai veikia kaip toksinių medžiagų ir gleivinių tirpikliai, vadinasi toks vanduo lengviau praeina per jūsų organizmo filtrą – inkstus. Kai toksinai pradeda šalintis iš organizmo, žmogaus būklė tuo metu šiek tiek pablogėja, tačiau išsivalius organizmą vėliau galima jaustis daug geriau.

Ar kada nors girdėjote apie miegančiosios gražuolės dietą? Šio lieknėjimo būdo esmė paprasta – kuo ilgiau miegoti. Juk kai miegame, nevalgome, tiesa? Tačiau jei nenorite visos dienos praleisti lovoje, siūlome pasidomėti penkiomis populiariausiomis dietomis. Straipsnyje išsamiai aprašome šį penketuką: dietą „5:2“, ryto bananų dietą, Viduržemio jūros, Kembridžo ir japonišką dietą. Galbūt ir jūs pasiryšite išbandyti vieną iš jų?

Plačiau:

Dietų TOP 5. Taisyklės, atsiliepimai ir efektyvumas

Po badavimo galima suvalgyti salotų, kurios turėtų būti pagamintos iš šviežių daržovių, jų sudėtyje būtinai turi būti tarkuotų morkų ir pjaustytų kopūstų – tokios salotos, manoma, kad žarnynui yra tarsi šluota. Po tokių salotų suvalgyti reikėtų patiekalą iš virtų daržovių. Jokiu būdu po badavimo negalima valgyti mėsos, pieno, sūrio produktų.

Badavimo ir detoksikacijų pavojai žmogaus sveikatai

Ilgalaikis badavimas ir detoksikacijos žmogaus organizmui gali padaryti daugiau žalos, nei naudos. Pavyzdžiui, esant maisto medžiagų trūkumui nusilps organizmas, gali atsirasti galvos skausmas. Tiesa, dažnai galvos skausmas būna pirmas signalas, jog organizmas valosi: būtent kraujyje mažėjantis gliukozės kiekis ir sukelia šį nemalonų simptomą.

Moterys, kurios badauja norėdamos numesti vieną kitą nereikalingą kilogramą, rizikuoja  patirti taip vadinamą „jo-jo“ efektą, kuomet numestas svoris grįžta su kaupu. Badaujant organizmas persijungia į taupymo rėžimą, jis ima kaupti maisto atsargas, dėl to svoris yra linkęs didėti net suvalgius nedaug maisto. 

Kartais užtenka tik apgalvoti ir subalansuoti savo mitybą, praturtinti ją maisto produktais, kurie padeda organizmui išsivalyti. Pavyzdžiui, ar žinojote, jog baltymų šaltiniai – žuvis, vištiena ir kiaušiniai, daržovės, vaisiai, pupelės, lęšiai, įvairūs riešutai, sėklos, avokadai, alyvuogių aliejus padės jaustis daug geriau ir pašalinti iš organizmo toksinus. Maitinkitės sveikatai,  tuomet ir apie jokius organizmo valymus nereikės galvoti. 

+8
+10 -2
  • Ryto bananų dieta
  • Dietologas
  • Sveika mityba
  • Vitaminai
  • Kefyro dieta
  • Dukano dieta
  • Kiaušinių dieta
  • Avitaminozė
  • Baltymų dieta
  • Angelo dieta
  • Delčios dieta

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *