Pilatesas – veiksminga mankšta be prakaito ir skausmo

Kovo 14, 2014 | Kamilė Kogstaitė
+67
+76 -9
6

Ar teisybė, jog Pilateso mankštą dažniausiai renkasi moterys, nes vyrams ši sporto šaka per daug moteriška?

Taip, iš tiesų vyrams, pratusiems prie daug fizinių jėgų reikalaujančių treniruočių, čia trūksta krūvio, dinamikos. Bet daugėja ir sąmoningų vyrų, kurie žino, kuo Pilatesas naudingas. Vienas vyras lankė Pilateso treniruotes net pusantrų metų po to, kai įvykus nelaimei nukrito žemyn su skraidykle.

Pilatesas – veiksminga mankšta be prakaito ir skausmoBeje, neseniai sutikau vyrą, kuris sakė, jog norėtų pradėti lankyti Pilateso mankštą, bet bijo, jog susirinkusios sportuoti moterys į jį kreivai žiūrės. Turiu atsakyti, kad moterys kaip tik pasitempia, kuomet salėje sportuoja koks nors vyras – labiau stengiasi, neleidžia sau atsipalaiduoti.

Visgi dažniausiai Pilateso mankštą propaguoja vyresnio amžiaus vyrai, kuriuos dažnai čia atsiunčia daktarai arba jų žmonos. Mažai tokių, kurie eidami į treniruoklių salę pamatytų Pilateso treniruotes ir nuspręstų išbandyti…

Pilatesas dar vadinamas intelektualia mankšta. Kodėl?

Visus judesius mes reguliuojame savo mintimis – reikia jausti, kada įtempti ir kada paleisti raumenį. Jei žmogus ateis, pagulės ant kilimėlio ir išeis žiovaudamas, reiškia, jis neįjungė savo mąstymo.

Čia svarbu koncentracija, susikaupimas. Jei nesivadovausime galva, nesugebėsime tinkamai valdyti savo kūno. Ši mankšta ne veltui vadinama „mankšta be prakaito ir skausmo“. Galima daryti visiškai paprastus pratimus, bet iš salės išeiti gerai pasportavus. Mankštą saugu atlikti ir namuose, nes darant pratimus neįmanoma susižeisti.

Ar atliekami pratimai visada vienodi?

Egzistuoja daugybė Pilateso mankštos variacijų, iki 500 judesių. Aš savo vedamose treniruotėse taip pat nuolat keičiu pozicijas. Jei viskas būtų vienoda, žmonėms pabostų, nes yra klienčių, kurios du metus reguliariai vaikšto į tas pačias treniruotes. Nors yra žmonių, kuriems monotonija patinka, nes jie žino, kokius judesius ir kada reikia atlikti. Tik tokiu atveju klientai reikalauja didesnio sudėtingumo, greičio.

Joga ir Pilatesas – panašios sporto šakos. Kuo jos skiriasi?

Joga nuo Pilateso skiriasi tuo, jog joga yra paremta ideologija, filosofija. Skiriasi ir mankštų atlikimo laikas – Pilatesas trunka apie valandą, o jogai salėje mankštinasi net dvi valandas. Joga – statiška sporto šaka, kur pozą atlieki skaičiuodamas kvėpavimus. Pilatese statiškumo nėra: jis plastiškas, pozos pereinamos, dinamiškos.

Kam labiau patinka statika, renkasi jogą, o kam dinamiškumas – Pilatesą. Tad Pilatesas daugiau skirtas fiziniam pasirengimui, raumenų stiprinimui, o joga – visiškam atsipalaidavimui, ramybės, transo būsenos pajautimui.

Pilateso treniruotės lankytojų atsiliepimai

Robertas

Robertas. „Mano pažintis su Pilateso ir panašiais į jį užsiėmimais prasidėjo nuvažiavus į fitneso fiestą Anglijoje. Tai buvo tarsi sporto paroda – galima buvo išbandyti įvairią sporto įrangą, pasimatuoti sportinius drabužius. Visą gyvenime sportavęs sporto salėje, ten pamėginau grupines treniruotes, ir man patiko!

Žinoma, pradžioje buvo nejauku vienam pačiam tarp merginų, bet vėliau įpratau. Nors šioje treniruotėje aš pirmą kartą, anksčiau kituose klubuose lankiau kalanetiką, taip pat ir Pilatesą. Į Pilatesą patariu eiti visiems vyrams – dirba visas kūno raumenynas, o kartu ir neeikvojama tiek daug energijos, kiek sporto salėje. Be to, jaučiuosi daug stipresnis ir žvalesnis.“

Aurimas, pasislėpęs už žavios merginos

Aurimas, pasislėpęs už žavios merginos, labiau patraukusios fotografo akį (et, tie vyrai!). „Šių treniruočių man niekas nerekomendavo – tiesiog ėjau pro šalį, pamačiau ir nusprendžiau išbandyti, todėl papuoliau čia visai netyčia. Kiek žinau, užsienyje vyrai dažniau kulniuoja ne į sporto salę, o į panašius kaip Pilatesas užsiėmimus.

Deja, Lietuvoje ši mada tarp vyrų kol kas neišplito, bet su laiku, manau, ateis. Man patinka tokie užsiėmimai, nes čia nepersitempi, nepersistengi, ne taip, kaip sporto salėje.“ 

 Marta

Marta. „Pati lankau Pilatesą jau metus, todėl labai mėgstu šią mankštą. Ir ne tik dėl kūno stiprinimo – jaučiuosi dvasiškai atsigavusi, labiau susikoncertavusi. Ne veltui sakoma, jog tai mankšta ne tik kūnui, bet ir visai sielai. Patinka ir tai, jog vakarinė Pilateso treniruotė padeda užmiršti visus dienos vargus, pabėgti nuo įtampos.“

© Nuotraukų autorius Vidmantas Samuolis

1 2
+67
+76 -9
6
  • Stuburo iškrypimo gydymas
  • Stuburo iškrypimo laipsniai
  • Netaisyklinga laikysena
  • Sporto nauda
  • Taisyklinga laikysena
  • Sporto klubai
  • Treniruotės
  • Pilateso mankšta
  • Nugaros skausmas
  • Stuburo iškrypimas
  • Kineziterapija

Susiję straipsniai

  • „Deja, Lietuvoje ši mada tarp vyrų kol kas neišplito, bet su laiku, manau, ateis. Man patinka tokie užsiėmimai, nes čia nepersitempi, nepersistengi, ne taip, kaip sporto salėje.”. Tai kam iš viso sportuoti tada???

  • Kaciokas, tokie užsiėmimai skirti tiems, kurie nenori (ar negali) intensyviai sportuoti. ne visiems patinka štangas kilnoti 🙂 mano manymu, geriau bent kažkiek pasportuoti, negu nesportuoti visai…

  • Bičelis ten neatrodo neįgalus, kad nealėtų normaliai sportuot. Bet gal ir gerai, kad tokie, kurie bijo persistengt, neina į salę 😀

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *