Menas spręsti santykių problemas. 6 efektyvūs žingsniai.

Sausio 25, 2016
+20
+20 -0

4 žingsnis. Nuspręskite, koks yra jūsų planas. Jeigu abu sutariate dėl problemos, laikas nuspręsti, kaip įgyvendinti jūsų planą. Skirkite laiko planui sudaryti ir stenkitės, kad planas būtų kuo tikslesnis. Pamėginkite aptarti visus savo nuogąstavimus ir tai, kam teikiate pirmenybę. Tomas sutinka nevykti žvejoti kitą šeštadienį, o Dovilė – įgyvendinti Tomo idėją keliauti pėsčiomis dar neišbandytais takais. Sandra ir Mantas sutaria sudaryti trumpą namų ruošos sąrašą ir numatyti, kada kiekvienas vaikas turi eiti miegoti. Kitą šeštadienio rytą jie pasikalbės su vaikais ir pamėgins savo planą vykdyti savaitę. Užrašykite savo planą, kad abiem jis būtų aiškus.

Nuostata „pabandykime“ yra geresnė negu pernelyg didelis susitelkimas į galutinį sprendimą. Noras kartu įveikti problemą yra svarbesnis negu galutinis planas. Jeigu planavimo metu jaučiate, kad partneris pasyviai sutinka su jūsų idėjomis, įsitikinkite: „Ar tu tikrai sutinki? Aš negaliu pasakyti, kaip tu jautiesi“. Neženkite į priekį, kol nežinote, kad jūsų partneris sutinka su jumis.

5 žingsnis. Įvertinkite. Išmėginkite savo planą ir įvertinkite jį. Ar Tomui ir Dovilei patiko šeštadienio žygis? Ar Sandrai ir Mantui pavyko visą savaitę vienam kitą užstoti, kai vaikai ėmė skųstis dėl namų ruošos? Vertinant svarbu nuoširdumas ir plano koregavimas. Dovilei ir Tomui patiko žygis, bet Tomas šeštadienį pasiilgo draugų, todėl su Dovilė laiką leisti norėtų sekmadienį. Atrodo, nauji namų ruošos darbai ir vaikų gulimo metas tinka abiem partneriams, bet Sandra ir Mantas nusprendžia pratęsti tai dar vieną savaitę, kad pažiūrėtų, ar vaikai priprato prie rutinos, ir apie tai dar kartą pasikalbėti. Jeigu koreguosite savo planus, darykite tai aiškiai ir konkrečiai.

Galiausiai pamėginkite pasidalyti mintimis apie patį kalbėjimosi procesą: „Jis padėjo mums parašyti planą, ar ne? Ar tau atrodė, kad kankinu tave, kai pirmą kartą apie tai prabilau?“ Jūs abu mokotės tų pačių įgūdžių. Žinojimas, kas pavyko, o kas – ne, padės išspręsti problemas ateityje, problemų sprendimas taps efektyvesnis ir ramesnis.

6 žingsnis. Pasakykite, ką mėgstate. Mokslininkai nustatė, kad kurdami pozityvią ir palaikančią atmosferą turite vienas kitam pasakyti 4 kartus daugiau pozityvių komentarų negu neigiamų. Tai reiškia, kad komplimentų ir paramos vienas kitam niekada nebus per daug: „Ačiū už pokalbį, vertinu, kad nori tai pamėginti, džiaugiuosi, kad darome tai kartu“. Ši parama padeda neatsigręžti į senus įpročius ir skatina išlaikyti naujuosius.

Kai pirmą kartą pradėjote mokytis vairuoti, tikriausiai jautėtės keistai, nemaloniai ir pradžioje blaškėtės po kelią. Nepraraskite noro. Kuo daugiau praktikuositės, tuo geriau pavyks.

Ir jeigu, nepaisant didžiausių pastangų, pokalbiai visada tampa pernelyg įtempti, jeigu reikia pagalbos, kad išsiaiškintumėte, kas konkrečiai jums kelia nerimą, arba jeigu jaučiatės pernelyg sukrėsta daugybės problemų, apsvarstykite galimybę kreiptis į profesionalus. Porų ar individualūs konsultantai gali užtikrinti saugią aplinką, kad išsiaiškintumėte problemas, aptartumėte sudėtingas pokalbių temas ir galėtumėte pasirepetuoti tam tikrus dalykus, kuriuos vėliau išbandytumėte namuose. Kreipdamiesi į Psichikos sveikatos asociaciją, savo psichologą ar tiesiog ieškodami internete galite susirasti kvalifikuotą specialistą savo mieste.

Turėkite omenyje, kad iš tiesų negalite daryti klaidų. Jeigu pokalbis nesimezga, mėginkite iš naujo. Jūsų tikslas – ne padaryti tai teisingai, o padaryti tai kitaip – surasti naują emocinį pagrindą, kalbėti kaip įmanoma nuoširdžiau, būti atviriems ir supratingiems. Su kantrybe ir atkaklumu galėsite galutinai išspręsti savo santykių problemas.

1 2
+20
+20 -0
  • Depresija
  • Stresas
  • Lėtinis stresas
  • Psichologai
  • Tarpusavio santykiai
  • Lytiniai santykiai
  • Psichiatras

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *